לייעוץ ראשוני: 0507003001
לייעוץ ראשוני: 0507003001

תחומי התמחות:

עבירות מין


ניסיון רב בייצוג חשודים ונאשמים בכל סוגי עבירות המין.

כאשר בעבירות מין עסקינן, יש להבין כי מדובר ביריעה רחבת ידיים, מורכבת ומסועפת, ובה נכללות עבירות רבות ושונות.

בחלק מעבירות המין כלול מגע בגופו של הקורבן, בחלקן מדובר בהצגת מראות מיניים בפני הקורבן, עבירות אחרות עוסקות בדיבורים בעלי תכנים מיניים פוגעניים והרשימה עודה ארוכה.

עבירות מין במשפט הישראלי
מרבית עבירות המין במשפט הישראלי מוגדרות בחוק העונשין, בפרק המוקדש לכך, הוא פרק י' – פגיעות גוף, ובתוכו סימן ה' – עבירות מין. עבירות מין נוספות מוגדרות למשל בחוק למניעת הטרדה מינית.

אחד המאפיינים הבולטים של תחום עבירות המין במשפט, אשר בעטיו, בין השאר, נדרשת מומחיות במטריה הספציפית של עבירות המין, הינו העובדה שאף מונחים בסיסיים שבו, שלכאורה ידועים וברורים לכל הדיוט, שונים עד מאוד ממשמעותם בחוק. במה הדברים אמורים? טול לדוגמה את עבירת האינוס, המוגדרת בסעיף 345 לחוק העונשין. לכאורה כל אדם יודע ומכיר היטב אונס מהו. האמנם? תחילה, יובהר כי על פי חוק, אין המדובר רק בפרשנות המילונית של המונח "אונס" (קרי: בכוח או בעל כורחו של הנאנס), אלא גם אם נבעה הבעילה בהסכמה שהושגה במרמה, או בהיות הנאנסת קטינה שטרם מלאו לה ארבע עשרה שנים אף בהסכמתה, או תוך ניצול מצב של חוסר הכרה בו שרויה הנאנסת, או מצב אחר המונע מימנה ליתן הסכמתה החופשית, או תוך ניצול היותה חולת נפש או לוקה בשכלה.

ובכך לא דיי. גם המונח "בעילה" לעניין זה, גם הוא איננו דוקא "בעילה" כלשונו, במובנו היום יומי – יחסי מין, אלא החדרת כל איבר מאיברי הגוף לאיבר המין של האישה, ואף החדרת חפץ לאיבר מינה.

הדוגמה לעיל מלמדת כי עבירות המין דורשות הבנה מעמיקה וניסיון רב במטריה הספציפית. החשיבות הטמונה בפנייה לסנגור המתמחה בעבירות מין עוד בתחילת החקירה, על מנת שיוכל לייעץ לחשוד בחקירתו, כמו לדוגמה מניעת פסרום פרטיו המזהים בתקשורת, הינה רבת משקל.
 

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

או מלאו פרטיכם ואנו ניצור קשר בהקדם:

0507003001

 

0507003001

phone6, phone, contact, telephone, support, call
 

ת"א, אבן גבירול 133 (פינת באזל)

home6, home, house, building

חיפה, המגינים 39

|

boaz@kenig-law.co.il

file4, file, list, paper, page, document

בועז קניג - משרד עורכי דין

play4, play, media control, audio