לשתף זה כיף:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email
Share on whatsapp
Share on tumblr

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

החזקת סמים

צריכת קנביס מאוד פופולרית במדינת ישראל ונפוצה כמעט בקרב כל מגזר ושכבה, אך בגלל שהיא עדיין מנוגדת לחוק (מלבד למחזיקים ברישיון לשימוש בקנביס לצרכים רפואיים), עבירת 'החזקת הסמים' היא כנראה העבירה הכי נפוצה בקרב אנשים נורמטיביים. אמנם לאחרונה אנו רואים התנהלות יותר ליברלית מצד הפרקליטות, ובמרבית המקרים לא יוגש כתב אישום כנגד מי שנתפס בפעם הראשונה בהחזקת סמים קלים (בהנחה שמדובר בכמות יחסית קטנה לצריכה עצמית), ועדיין מדובר בחקירה פלילית ורישום פלילי. בנוסף, למרות המדיניות הליברלית, יש מקום לשיקול דעת של הפרקליט המלווה, וחלק מהפרקליטים, בחלק מהמחוזות, עדיין מתייחסים בחומרה גם לעבירות סמים קלות.

עבירות סמים

גם היום עבירות סמים נחשבות לחמורות בספר החוקים. חשוב לזכור שלצד מאות אלפי ישראלים שסתם מעשנים מריחואנה על בסיס קבוע, יש גם עברייני סמים 'כבדים'. כאלה שמתעסקים בהברחות בקנה מידה רחב או בסחר של סמים קשים כמו קוקאין, הרואין או סמים אמפטמינים. מבחינת החוק היבש אין תמיד הבחנה מתבקשת בין עבירות סמים שונות. לכן, אם נעצרתם או זומנתם לחקירה בחשד להחזקת סמים, אל תהססו ופנו לעורך דין שמתמחה בייצוג חשודים בעבירות סמים, כמו למשל עורך הדין בועז קניג, שכבר יותר מעשור מנהל משרד עורכי דין פלילי, שבין היתר מרבה להעניק שירותי ייצוג חשודים בעבירות סמים.

 ייצוג חשודים בעבירות סמים

ייצוג חשודים בעבירות סמים דורש ניסיון ואינסטינקטים מקצועיים טובים וחדים. לפעמים ניואנס יכול להכריע בין חקירה בסיומה יוחלט לסגור את התיק מחוסר אשמה וללא רישום משטרתי, לבין הגשת כתב אישום על החזקת סמים שעלול להסתכם במאסר. עו"ד לעבירות סמים חייב להכיר את פקודת הסמים כמו את כף ידו ולדעת לנצל כל לקונה או סעיף טכני בפקודה. בנוסף, מאחר שהאכיפה בתחום אינה אחידה ומשתנה ממחוז למחוז, עו"ד לעבירות סמים חייב להכיר את הלך הרוח בכל מחוז ולנווט את הלקוח שלו בהתאם.

עו"ד לעבירות סמים

מבחינת מי שחשוד בהחזקת סמים, הדבר החשוב ביותר שהוא צריך לזכור, זה שככל שעורך הדין ייכנס לתמונה בשלב מוקדם יותר כך גדלים הסיכויים שהוא יצא מהעניין בשלום. הדרכה לפני החקירה או ליווי וייצוג במהלך החקירה עשויים למנוע בעיות רבות ואי-הבנות בהמשך הדרך. החוקרים ירצו 'לטלטל' את החשוד, ומאחר שבמרבית המקרים מדובר באדם נורמטיבי, הם לא יתקשו לעשות את זה. לכן, אסור לוותר על ייעוץ משפטי בשלב מוקדם.

למידע נוסף על ייצוג חשודים בהחזקת סמים פנו למשרד עורכי הדין בועז קניג:
 072-33-80-288

גלילה לראש העמוד