לשתף זה כיף:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email
Share on whatsapp
Share on tumblr

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

נהיגה בשכרות

"נהיגה בשכרות" הוא מונח אשר בתוכו מגוון רחב של מצבים שונים באופן שורשי.

כך לדוגמה, בתוך מונח זה, ישנו השיכור הכבד, הנהג ששתה באופן חד פעמי ונתפס, מי שסירב ליתן דגימת נשיפה וזה שאמנם נתן דגימה, אך נתקל במכשיר מקולקל.

חשוב לדעת כי תוצאות המכשיר אינן עומדות לבדן – לצידן קיימת התרשמות השוטרים אשר נטלו את הבדיקה והתרשמו באופן בלתי אמצעי מהנהג. לעיתים, התרשמותם אף בעלת משקל רב מזה של המכשיר.

כללי האצבע בתחום דנן מעטים, וכל מצב מצריך למידה מדוקדקת של החומר, והבנה מעמיקה של תחום הנהיגה בשכרות.

כך גם הטיפול ממצב למצב משתנה באופן מהותי, ועל עורך הדין המטפל בתיקים כגון נהיגה בשכרות להתמצא היטב בתחום. למותר לציין כי אף עלות הטיפול תשתנה בהתאם למצבו בהתאם לנסיבות, שכן לא כמוה טירחה בשל תיקו של לקוח אחד, כטירחה בשל העבודה הנדרשת לטיפול בתיקו של האחר, חרף העובדה, שעל פניו, בשניהם עסקינן ב"נהיגה בשכרות".

גם רמת השכרות כאשר בנהיגה בשכרות עסקינן, איננה קבועה, ומהווה פקטור דרמאטי בתיק.

כך לדוגמה במצב של שכרות ברמה נמוכה (המדובר בכ-290 מיקרוגרם עד 350 מיקרוגרם לערך),
התרשמותו החיובית של השוטר שהתרשם מהנהג, באם קיימת כזו, איננה גורם מסייע של ממש. אולם בהחלט יש בה על מתן להוות גורם ממתן, באשר להתייחסות התביעה לדרישות ההגנה להקלה בעונש. במקרים אלה, קל יותר גם לנסות ולהילחם על מנת להביא לזיכויו המלא של הלקוח.

במצב של שכרות מתקדמת או שכרות גבוהה (ערכי האלכוהול בנשיפה הנחשבים למתקדמים הינם ערכים העולים על 400 מיקרוגרם, ואילו ערכים העולים על 600 מיקרוגרם נחשבים לערכים גבוהים ביותר) יתור עורך דין מנוסה אחר סימני תקינות בבדיקת המאפיינים, ואחר חשש או רמז שמא המדיקה איננה מהימנה. טיפול משום זה מצריך ידע מקצועי רב, מיומנות וניסיון בניהול תיקי שכרות מורכבים.

ויוער כי אין לזלזל בתיקי עבירות השכרות כלל וכלל! הסכנה המרחפת מעל ראשו של נהג שנתפס כשהוא לכאורה שיכור איננה מתמצאת בפסילת רישיון, נקודות רישוי וקנס – בשנים האחרונות, הפך אונס המאסר לבחירה שכיחה של שופטי בתי המשפט בסוג זה של עבירות.

גלילה לראש העמוד